KUIDAS RAFUSEGA SÖÖTA

img4Iga koer on individuaalne ja seega ka tema toitainete vajadus on erinev. Samuti toidu kogus sõltub koera vanusest, aktiivsusest ja tema ainevahtusest.

On välja arvutatud, et täiskasvanud koera päevane toiduratsioon peaks olema 2 kuni 3 % tema kehakaalust. Samuti on lihtne meetod, kuidas aru saada, kui palju süüa anda oma lemmikule: kui sa saad kerge vaevaga katsuda tema ribisid ja selgroogu, siis jätka just sellist toidu manustamist. Kui ribid on lausa näha, siis tõsta portsjonit ja kui üldse mitte, siis kahada.

Me soovitame täiskasvanud koera sööta kaks korda päevas.

Kuni 9 kuuse kutsika päevane toiduratsioon peaks olema kuskil 4 kuni 6 % tema kehakaalust;

siiski, see peaks järk- järgult suurenema, nii et tema täiskasvanu ikka jõudes saavutaks toidu kogus ca 2,5% tema kehakaalust.

Me soovitame sööta kutsikat 3-4 korda päevas.

Pea meeles, et väikest tõugu koerad kasvavad kiiremini, kui suurt tõugu koerad. Seega, terriereid näiteks tuleks sööta täiskasvanud koera portsjoniga juba tema 10ndast elukuust, samal ajal saksa lambakoera päevaportsjon peaks olema 4 kuni 6 % tema kehakaalust kuni 18nda elukuuni.

Selleks, et tagada rikkalik toitumine ja korralik toitainete imendumine, me peame söötma oma lemmikuid nii mitmekesiselt kui võimalik, tuleks sööta nii veise, kana kui ka lambaga.

Koerad, nagu ka inimesed, armastavad mõningaid tooteid rohkem kui teisi, kuid mitmekesisus on neile oluline. Seega, kui su lemmik keeldub söömast teatud segu, siis peale 10 minutit pane see tagasi külmkappi ja serveeri seda uuesti, siis kui su koeral on järgmine toitmise kord. Ja kui koer endiselt keeldub seda söömast, siis korda sama asja uuesti. (Vahepeal ära millegi muuga oma koera sööda.) Sellisel viisil õpetad oma lemmikule, et tuleb süüa seda, mida pakutakse, sest sina oled omanik ja tead, mis on talle parim.

Pärast seda, kui oled oma koera söötnud, ära unusta oma käsi vee ja seebiga pesta. Kui varasemast toidust sinu koera hambad on kollased, siis anna talle veise kõri. Sinu koer närib seda ja järk-järgult hambakivi eemaldub.