KUIDAS RAFUSEGA SÖÖTMIST ALUSTADA

img3

Kui sa söödad oma kallist lemmikut siiamaani kuivtoiduga, siis sa peaksid ülemineku tegema järk-järgult, 7-10 päeva jooksul. Samas, osad koerad taluvad siiski toitmise muutmist hästi. Selleks, et ära hoida maoärritus, tehke üleminek vaikselt, sest:

  • Fermendid peavad seedima toitu, mis sisaldab palju valku, st toores liha ja kondid seeduvad teistmoodi, kui süsivesikute rikas kuivtoit.
  • Koertel, kes söövad süsivesinike rikast kuivtoitu, on tihti mao PH kõrgem kui koertel, kes söövad  liha. Seega on tarvis aega, et suurendada happesuse taset.

Me pakume väga lihtsat plaani, kuidas luua uued toitumisharjumused oma lemmikule:

Päev 1 – üks lusikatäis kuivtoitu asendatakse lusikatäie RAFUSEga. Väikeste koertel peaks olema teelusikas.

Päev 2 – ühe lusika asemel asenda kaks lusikatäit RAFUSega.

Järgmistel päevadel, järk-järgult tõsta RAFUS toortoidu kogust, samal ajal vähendades kuivtoidu kogust. Kui su kutsikas hakkab nn ´´õhku rikkuma“, siis ära sega omavahel kuiv- ja toortoitu; siis parem paku näiteks toortoitu hommikul ja kuivtoitu õhtul. Pärast nädalat,  võib täielikult üle minna toortoiduga söötmisele.

  • Kui su koera väljaheide läheb pehmemaks, siis me soovitame vähendada toortoidu kogust kolme päeva jooksul. Kui asi on parem, siis järk-järgult jälle RAFUS toortoidu kogust suurendama hakata.
  • Esimesel toortoiduga söötmise kuul, me soovitame anda koerale lisaks probiootikume. GUT ja Flora Fit on väga sobilikud selleks tarbeks.

Ära kuumuta ega keeda toitu; samuti ära lisa sooja vett. Õhtul võta pakk sügavkülmast välja, kalla sisu kaanega kaussi ja tõsta tavalisse külmikusse. Hommikuks toit on peaaegu sulanud ja sellisena anna ta ka koerale ette. Kui su kutsikas on väike, siis jaga toit kaheks osaks ja külmuta ülejäänud osa uuesti.