Mis on BARF?

img1

Koerte toitumise harjumused on välja arenenud juba palju ennem seda, kui leiutati kuivtoit, mis eelkõige on lihtsalt loomaomanikule mugav. Kui me laseksime koertel endil toitu valida, siis nad valiksid söögiks liha. Liha, mis on suurepärane valkude ja kaltsiumi allikas, luud – kus on erinevad mineraalid, samuti mitmed subproduktid – näiteks magu, mis on rikas ensüümide ja mineraalide poolest.

Koerad on kiskjad ja nende anatoomia on kohandatud, et süüa sellist toitu. Nende hambad on loodud, et rebida ja närida liha, lühike soolestik ei lase lihal laguneda ja ekstreemselt tugevad maomahlad suudavad seedida ka luid. Koerad, keda söödetakse BARFiga, saavad kätte kõik vajalikud toitained, vitamiinid ja mikroelemendid.

Seega mis on BARF?

BARF on lühend Biologically Appropriate Raw Food or Bones And Raw Food. BARF toitmise filosoofia ja koostis on väga lihtsad – see on tasakaalustatud toit mis sisaldab toorest liha, subprodukte ja luid. Mõnikord võib seda täiendada köögiviljade, maitsestamata jogurti ja munadega. See on söök, mis rahuldab meie lemmiklooma toitumisharjumusi,  mis on kujunenud miljonite aastate jooksul, elades metsikult looduses.

Seega on BARF parim toit, millega sööta oma lemmikut.

RAFUSe tootmises kasutatakse ainult värsket inimtoiduks kõlbulikku liha. Sa võid olla kindel, et sinu lemmikloom saab parimat võimalikku toitu.

Rohkem RAFUS toodetest leiad SIIT.